ЛОГО

Социальные отношения и интересы.

7 pytań, które pomogą wybrać temat książki

  1. Jaki temat lubisz czytać książki?
  2. Co wiem i jak mogę pomóc czytelnikom?
  3. Co chciałbyś wiedzieć wcześniej? ..
  4. Jakie informacje są poszukiwane przez czytelników?
  5. Co czytelnik musi wiedzieć?
  6. Jakie napotkałam trudności i czego mnie nauczyły?
  7. Jaki jest największy błąd, jaki popełniają ludzie w tej dziedzinie?

Autor początkowy ma wiele trudności, a najczęstszą z nich jest brak możliwości wyboru tematu książki. Wydaje się, że jest wiedza na polu, pragnienia i pożądanie, a odwaga jest obecna, ale książka nie działa. Powód - przy braku tematu książki i związanego z nią tytułu. Trzeba tylko wybrać temat i przypisać książkę przynajmniej tytuł roboczy, ponieważ praca pójdzie znacznie szybciej.

Tak więc, zanim pojawi się siedem pytań, odpowiedzi, które pomogą ci wybrać temat pierwszej lub następnej książki.

Jaki temat lubisz czytać książki?

Jaki temat lubisz czytać książki

Temat książek, które wybierzesz, jest tematem, w którym powinieneś napisać swoją książkę. Na przykład interesuje mnie, jak pisać lepiej, ciekawiej i szybciej, więc powyższy obrazek pokazuje, że moja biblioteka cyfrowa Kindle zawiera kilkadziesiąt książek z napisem w tytule.

Dobrze jest zacząć pisać książkę na ten sam temat, co czytana książka. Tylko początkujący autorzy mają taki strach, ponieważ obawiają się, że nie zaczną wyrażać swoich myśli, ale myśli innych autorów, ale tylko innymi słowy, i otrzymają oskarżenie o plagiat.

W non-fiction, non-fiction, prawie niemożliwe jest powiedzenie czegoś nowego. Wszystko zostało nam powiedziane. Czytelnik nie kupuje informacji o problemie - kupuje osobisty widok problemu i jak go rozwiązać. Czytelnik jest zainteresowany tym, jak dokładnie poradziłeś sobie z zadaniem, przed którym stanąłeś.

Od słów do czynów: zapisz co najmniej pięć tematów, które najczęściej czytasz. Nie ufaj swojej pamięci - sprawdź klasyczne i tradycyjne biblioteki i zapisz tematy na kartce papieru (możesz pobierz Plik MS Word z pytaniami).

Co wiem i jak mogę pomóc czytelnikom?

Teraz czas na usprawnienie wiedzy na wybrany temat. Nie możesz zacząć od szczegółowego planu, ale napisz dwie lub trzy odpowiedzi na to pytanie. Jeśli weźmiesz mnie na przykład, wiem, jak pisać, publikować i promować moją książkę. Wiem, jak je opublikować i promować na Amazon, wiem też, jak umieścić książkę w języku rosyjskim w rosyjskich sklepach internetowych. Wiem też, jak szybko nauczyć się pisać, edytować się bezboleśnie i dotrzymywać terminów. Poza tym wiem, jak zmusić czytelnika do zakupu książki, którą pobrał za darmo w Internecie. Każde zdanie jest osobnym tematem książki lub podręcznika.

Moja wiedza może być przydatna dla początkujących autorów, aby mogli stworzyć własny model tworzenia, promowania i sprzedaży e-książek. Informacje będą również przydatne dla zaawansowanych autorów, ponieważ pozwolą im spojrzeć inaczej na niektóre rzeczy, na które wcześniej nie zwracali należytej uwagi.

Od słów do czynów: wyłącz „wewnętrznego krytyka” i napisz, co wiesz i jak może pomóc twoim czytelnikom. „Rozładuj” zawartość głowy na papierze, nie szczypaj się, wypędzaj nieśmiałość i wstyd - pisz. Zapisz, pomyśl, ujawnij każdą myśl, rozwiń ją jak pąk róży. Dodaj płatki do tematycznych zdań.

Co chciałbyś wiedzieć wcześniej? ..

Co chciałbyś wiedzieć wcześniej

„Gdybym tylko wiedział! ..” - jak często powtarzałem te słowa, kiedy pracowałem jako copywriter i stworzyłem własną. Kiedy ją zamknąłem, poszedłem do pracy jako marketer w moim własnym projekcie. Kiedy otworzyłem mój sklep internetowy, gdy sam instalowałem telefonię IP, kiedy mrówki wpełzły do ​​laptopa w Tajlandii, a kopia zapasowa na dysku twardym wpadła do wody i nie było dostępu do Internetu, gdy otworzyłem biuro korektora w Niemczech ... dużo i wciąż się zdarzają. Nadal je zapisuję, klasyfikuję według tematu, a gdy mam wystarczającą ilość informacji, napiszę książkę lub przewodnik.

Odpowiedzi na to pytanie są spostrzeżeniami dla czytelników. „Jak nie mógłbyś o tym wcześniej pomyśleć!”, „To jest bungler autora”, „Wymyślił fajne rzeczy, ale wszystko jest dla mnie o wiele bardziej skomplikowane ...” - takie słowa, które pojawiają się w głowach czytelników, pomagają zbliżyć się do nich. Przestają widzieć nudnego „numer jeden” w tobie i zdają sobie sprawę, że jesteś tą samą osobą, jaką są (po prostu pisząc książki i dzieląc się swoimi doświadczeniami i myślami).

Od słów do czynów: w twoim życiu zdarzały się sytuacje, w których wykrzyknąłeś: „Gdybym tylko wiedział (a)! ..” Pamiętaj o nich, zapisz (i zacznij nagrywać je, gdy tylko się pojawią) i zastanów się, jak każda sytuacja mógłbyś być mniej bolesny dla ciebie, gdybyś miał odpowiednią wiedzę. Teraz wyobraź sobie, jak to może pomóc czytelnikom poprawić ich życie. Zapisz odpowiedzi.

Jakie informacje są poszukiwane przez czytelników?

Teraz masz już wystarczająco dużo informacji, aby wybrać temat książki. Aby sprzedaż zaczęła się natychmiast po zakupie książki, konieczne jest, aby trafiła ona na przygotowany rynek. Rynek, którego uczestnicy szukają informacji na temat książki (lub na podobny temat) i udowodnili już swoje zainteresowanie i zdolność do płacenia, zdobywając kursy i książki od innych konkurentów.

To twój pierwszy krok w marketingu drogowym. Nie ma potrzeby pisania książki o zupełnie nowym i nieznanym temacie, którego czytelnicy nie są zainteresowani. Najbardziej korzystne jest pisanie na średnim i wysoce konkurencyjnym rynku, ponieważ istnieje na nie stałe zapotrzebowanie. Nie bój się krytyki, uważaj na brak uwagi.

Od słów do czynów: przejdź do „”, „”, do księgarni „” w sekcjach, w których zamierzasz umieścić swoją książkę, i zobacz, które książki na Twój temat są już bestsellerami. Przeczytaj komentarze czytelników, zapoznaj się z opisem książki, przeczytaj dostępne za darmo fragment książki. Ale nie kupuj książek kolegów, dopóki nie skończysz pisać własnych - będą przeszkadzać.

Co czytelnik musi wiedzieć?

Co czytelnik musi wiedzieć

To „główne danie” twojej książki to coś, co zaspokoi potrzeby większości czytelników. Ale to nie jest dobrze znana informacja, która jest pełna Internetu. Są to starannie wybrane informacje bezpośrednio związane z tematem książki. Przydatne informacje dostarczone wraz z komentarzami i zaleceniami. Dane, bez których nie da się rozwiązać problemu opisanego w książce, proponowanej ścieżki.

Odpowiedzi na to pytanie będą stanowić podstawę konturu książki. Wymień co najmniej piętnaście faktów, które muszą być znane czytelnikowi, aby mógł zrobić to, co proponujesz.

Od słów do czynów: będziesz potrzebował wszystkich odpowiedzi na poprzednie pytania. Jeśli zrobiłeś notatki na osobnych arkuszach, ale nie użyłeś plik szablonu następnie połóż je przed sobą. Daj sobie kwadrans, niech nikt ci nie przeszkadza w tym czasie, przeczytaj pytania i odpowiedzi, usiądź wygodnie i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że oglądasz „kino w odwrotnej kolejności”, gdy akcja toczy się w przeciwnym kierunku. Teraz już wszystko wiesz, ale zacznij „odwijać” wydarzenia opisywanej sytuacji i zanotować, w jakim momencie i w jaki sposób otrzymałeś nową wiedzę, która pomogła ci przejść dalej. Zazwyczaj to ćwiczenie jest uzyskiwane po raz drugi, najważniejsze - nie spiesz się sam.

Jakie napotkałam trudności i czego mnie nauczyły?

Twoje osobiste doświadczenie ma kluczowe znaczenie dla Twojej książki. To właśnie kupują twoi czytelnicy. Wszystko, co piszesz - to twoje doświadczenie, wydarzenia, przechodzące przez pryzmat twojej percepcji. Ale jestem po prostu pewien, że jest coś, co cię bardziej podoba.

Zapisz podobne sytuacje, ratując nie tylko fakty, ale także emocje. Pokaż (opisz) swoje doświadczenia, stan wewnętrzny i działania, do których doszedłeś. Nie oceniaj siebie - powiedz. To doda opowiadanie w książce będzie łatwiej czytać, jak historie Odśwież wyobraźnię czytelnika i pomóż mu kontynuować czytanie.

Od słów do czynów: pamiętajcie o najbardziej (dokładnie) najbardziej głupich i strasznych wydarzeniach związanych z tematem waszej książki, które przytrafiły się wam w biznesie i życiu. Napisz je w krótkich opowiadaniach. Zwróć uwagę na fakty, ale na emocje, własne uczucia, zmiany, które zaszły w tobie w stosunku do innych. Czego nauczyłeś się z tego, co się stało? Co tu jest moralne? Dodaj to do swoich historii.

Jaki jest największy błąd, jaki popełniają ludzie w tej dziedzinie?

Jaki jest największy błąd, jaki popełniają ludzie w tej dziedzinie

Odpowiedź na to pytanie pozwoli ci zostać ekspertem wśród zwykłych autorów. Pomyśl o największym błędzie popełnianym przez ludzi w tym obszarze, co dokładnie robią źle i dlaczego tak się dzieje. I co nie robią ci, którym się to udało (na przykład ty), a to pozwoliło ci uniknąć tego błędu.

Zapisz wszystkie odpowiedzi, ale bądź krytyczny wobec nich. Nie powtarzaj banalnych stwierdzeń i zwrotów. Przejdź do sedna sprawy, spójrz nie tylko na istotę, podstawę zjawiska, ale także wybierz słowa w taki sposób, aby czytelnicy natychmiast zrozumieli, o co w tym wszystkim chodzi.

Odpowiedź na to pytanie powinna być czymś w rodzaju diagnozy lekarza, który nie tylko pilnie studiował i nauczył się wszystkich terminów i nazw chorób, ale także ma własne doświadczenie życiowe i wgląd.

Od słów do akcji: analizuj wszystkie awarie, które znasz na rynku. Po pierwsze - własne, a następnie błędy konkurentów. Pamiętaj, co doprowadziło do twoich błędów, jakie były działania lub osądy. Przeanalizuj, w jaki sposób odnosi się to do innych uczestników rynku. Możesz pozwolić sobie na przyjmowanie założeń dotyczących innych konkurentów, ale zawsze powinieneś mówić o sobie bezpośrednio, uczciwie i bezstronnie - tak jak jest.

Nie martw się, że Twoje odpowiedzi na pytania mogą się powtórzyć - w procesie edycji rozprowadzasz je dokładniej. Jeśli zastosowałeś się do zaleceń tego artykułu pobrany plik , zapisałeś wszystkie odpowiedzi na pytania, teraz masz w rękach unikalny dokument, który można łatwo przekształcić w pełnoprawny e-book, jeśli przeniesiesz go do szablon e-booka .

Jaki temat lubisz czytać książki?
Co wiem i jak mogę pomóc czytelnikom?
Co chciałbyś wiedzieć wcześniej?
Jakie informacje są poszukiwane przez czytelników?
Co czytelnik musi wiedzieć?
Jakie napotkałam trudności i czego mnie nauczyły?
Jaki jest największy błąd, jaki popełniają ludzie w tej dziedzinie?
Jaki temat lubisz czytać książki?
Co wiem i jak mogę pomóc czytelnikom?
Co chciałbyś wiedzieć wcześniej?
banner 240x200px